Borealise massaažitoolid – kulutõhusaim ennetus tervisemuredele
Massaažitoolid on inimkäe tegevust matkivad tipptehnoloogilised masinad, mis võimaldavad nii kodustes tingimustes kui ka töises keskkonnas nautida regulaarset ja stabiilselt kõrge kvaliteediga massaaaži. Tänaseks on Borealise massaažitoolid tervendanud eestlasi kodudes juba üle kümne aasta.
Jaapanis, Taiwanis ja Lõuna-Koreas on massaažitoolid kasutusel ligikaudu igas neljandas kodus. Erinevalt Eestist, kus head massaaži peetakse pigem luksusteenuseks, on Jaapanis regulaarne massaaž tavaline osa tervishoiust – ning isiklik massaažitool selle võimaldamiseks kõige soodsam variant. Töökus on sarnaselt Jaapanile au sees ka Eestis. Seega: kui pikk ja terve elu on ka Sinu perekonna plaanides, tasub jaapanlastelt eeskuju võtta ning panustada oma tervisesse. Massaažitool on selleks kindlasti üks kulutõhusamaid viise.
On laialdaselt teada, et massaažil on palju imelisi omadusi. See väljutab meie kehast mürke, parandab vereringet, alandab pulssi, suurendab endorfiinide taset, vähendab pingeid, suurendab painduvut, aitab stressi vastu, leevendab ja rahustab. Massaaži üks suuremaid plusspooli on aga võime leevendada ja ravida valu. Raskeks teeb olukorra tõsiasi, et valuga võitlemisel on kasu ainult regulaarsest massaažist. See tähendab, et enamik inimesi ei saa massaaži parimaid efekte kunagi nautida, sest aega või raha regulaarseks massaažiks lihtsalt napib.
Massaažitool annab võimaluse selle teenuse regulaarsust oluliselt suurendada. Seeläbi saavad tooli kasutajale osaks kõik massaaži parimad omadused ning massaaž muutub haruldasest luksusteenusest igapäevase terviserutiini osaks.
Kärt-Britt Kokk – sisulooja
Instagram: @minukodu
Blogi: https://kodublogi.ee/
Massaažitooliga mul varasem kokkupuude puudus ja olin üsna skeptiline, kas tool erilist massaažielamust pakkuda saaks, sest eelistan alati üsna tugevat massaaži. Peale esimesi kordi massaažitoolis olid mõned lihased ja isegi tallaalused kergelt valusad, nii et nõrgaks see massaaž küll ei osutunud. Mu töö eeldab palju arvuti taga ja roolis olemist ja mul olid sellest pidevad selja- ja kaelavalud. Ma ei liialda kui ütlen, et need mitu kuud kestnud valud kadusid peale umbes 5 päevast regulaarset massaaži toolis ja pole siiani veel naasnud. Lisaks avastasin, et peale suuremat koormust kehale aitab see massaažitool edukalt lihastel taastuda ja vältida lihasvalu peale trenni. Õhtuti toolis massaaži programmi ajal on oht magama jääda sest mõni programm on eriti lõdvestav ja rahustav nii, et mõjub hästi ka unetuse või stressi korral.
Massaažist refleksoloogia ja venitamiseni
Massaažitoolid jäljendavad rullikuid ning õhkpatju kasutades inimkäte poolt pakutavat massaaži ning on võimelised pakkuma erinevaid massaažiliike: Tai-, spordi-, Rootsi- ja shiatsu-massaaži ning refleksoloogiat.
Laias laastus jagunevad massaažitoolid kaheks. L-Track toolidel on ülipikk massaažiulatus, mis võimaldab rullikutel liikuda üle kaela, selja, tuhara ja isegi tagareite. S-Track toolid pakuvad aga lisaks pea juurest algavale massaažile ka sügavat venitust ja vöökoha pööramist. Tasub mainida, et ilma massaažitooli abita pole inimene võimeline sooritama sedavõrd sügavaid venitusi.
Põnevaid omadusi on massaažitoolidel sõltuvalt mudelist veelgi: 3D-tehnoloogia rullikute sügavuse ja ulatuse kohandamiseks, kaaluta oleku funktsioon pulsi ja stressi alandamiseks, eraldi jalatalla- ja kätemassaaž ning soojendus- ja kiigutamisfunktsioonid. Mida parem mudel, seda rohkem on valikus automaatprogramme ning seda spetsiifilisem on nende ülesehitus. Näiteks on olemas eraldi programmid istuva töö tegijatele, sportlastele, une-eelseks lõõgastuseks, ainevahetuse kiirendamiseks või keha ergutamiseks. Borealise toolide valikust leiab ka Eestis ainulaadse 22 automaatprogrammiga mudeli.
Kõik eelnev tähendab, et personaalse ja oma vajadustele vastava massaaži saab iga tooli kasutav pereliige. Kui sinu peresse kuulub neli liiget, ja igaüks teist on siiani kasutanud massaaži vaid ennetuseks – ehk kord kuus või harvem – teenib ka odavaim massaažitool sellesse investeeritud raha tagasi umbes kahe aastaga. Massaažitooli eluiga küündib pereringis kasutades aga isegi kümne, viieteist aastani, ning selle peamine eelis on võimalus massaaži regulaarsust oluliselt suurendada.
Borealise tootevalikusse kuulub täna 20 erinevat massaažtooli ning lisaks lai valik erinevaid väiksemaid massaažitooteid, nagu näiteks jalamasseerija, mis on kompaktne ent sama efektiivne kui massaažitooli jalamassaaži osa. Borealise massaažitoolid on lisaks headele omadustele ilusad ka disainilt ning kaetud kvaliteetsete materjalidega – sobiva välimuse ja värvitooniga tool on olemas iga koduse ja töise interjööri jaoks.
Automaatne massaaž pakub eeliseid
Kuigi oleme harjunud, et massaaži pakuvad meile imelised inimkäed, võimaldab kvaliteetne massaažitool mitmeid eeliseid. Massaažitooli massaaž on alati stabiilselt hea kvaliteediga, seda saab nautida sagedamini, seanss toimub alati sobival ajal ja kohas, ei vaja planeerimist ega aja broneerimist ning ei tekita ebamugavust, sest seda saab nautida riietega. Massaažitool on sobiv ka nendele pereliikmetele, kelle liikumine on vanuse või vigastuse tõttu raskendatud, ent kes massaažiteraapiast palju kasu võiksid saada.
Borealise massaažitool imiteerib manuaalteraapiat ega jää sellele sugugi alla. Võrdluseks – 20 minutit Borealise masaažitoolis võrdub umbes 90 minuti pikkuse manuaalse massaažiga.
Võimekuselt parimad massaažitoolid inimkätele alla ei jää – massaažitoolitööstus pole enam uus valdkond ning töötab tihedas koostöös massööride ja teiste selle valdkonna spetsialistidega. Oma tunnustuse Borealise massaažitoolidele on andud ka Eesti Manuaalse Meditsiini ja Kiropraktikute Selts.
Hooli endast – ja hooli ka oma töötajatest
Kui sageli ostetakse massaažitool siis, kui töö sundasendis või mõni vigastus ennast tunda annab, siis mõistlik on mõelda ennetavalt. Seda enam, et sundasendist tingitud valu on kõige levinum kutsehaigus Eestis. Ettevõtete terviseteadlikus on tänaseks tõusnud ja kuigi töötajad ei tunneta sageli terviseprobleemide ennetamise vajadust, siis hoolitsevad ettevõtted juba varakult oma töötajatele terviseteenuste võimaldamise eest.
Kogu hingest tööd tehes on lõõgastumine vajalik – kui keha on pidevas pinges, annab see ühel hetkel kuskilt tunda. Eesti ettevõtetes hoolitseb töötajate eest juba mitusada Borealise massaažitooli. Toole kasutatakse ka ühe osana taastusravis klientidele pakutavast füsioteraapiast. Paljud puutuvad Borealise toolidega kokku aga hoopis Eesti suuremates kaubanduskeskustes, ülikoolides või spaades-hotellides, aga näiteks ka Tallinna lennujaamas. Borealise massaažitoole on võimalik nii ettevõttesse rentida kui ka järelmaksuga koju soetada. Tervisesse panustades pole Sa kunagi panustanud liiga palju.
Lauri Rannama – Füsioterapeut
Millised kasutegurid on regulaarsel massaažil?
Inimese keha on isereguleeruv, -kohanev ja -paranev organism. Ta reageerib selleks inimese väliskeskkonnast tulevatele mõjutustele. Massaaž on üks võimalus mõjutada organismi läbi suurima tundeorgani kehas ehk läbi naha. Nahk ja selle aluskoes paiknevad närvilõpmed reageerivad massaažile ja kutsuvad esile rida reflektoorseid muutusi. Kui mõjutus on turvatunnet loov, siis närvisüsteemi parasümpaatiline osa aktiveerub ja keha lõõgastub – hingamine rahuneb, vererõhk ja südame löögisagedus alanevad, lihased lõdvenevad, ärevustunne kaob. Selles seisus organism saab taastuda, paraneda ja kohaneda. Kui meie elu on stressi ja sundasendite rohke, häiritud on uni ja ainevahetus, siis regulaarne massaaž aitab keha oma paranemise rütmi taastada.
Miks võiks massaažitooli endale koju soetada?
Massaažitool on üks parimaid vahendeid massööri kõrval, mille eeliseks on võimalus kasutada kasutada seda ükskõik millal vastavalt vajadusele. Pinged lokaliseeruvad enamasti just nendes piirkondades, kuhu me ise ei ulatu. Massaažitool on disainitud nii, et see avaldaks mõju nendele piirkondadele, kus keha regulatsiooni eest vastutavaid närviretseptoreid on kõige rohkem ja massaaži saab nautida maksimaalselt lõõgastunud asendis. Massaažitool pakub võimalust erinevateks protseduurideks, kergest lõõgastusest kuni venitava süvamassaažini. Massaažiprogramme on mitmeid ja kasutaja saab soovide järgi omale meelepärase valida. Protseduuril kogetavad pinge ja valukohad aitavad meil keha paremini tundma õppida ja näiteks ka oma võimlemisharjutusi korrigeerida. Valu ja pingekohad näitavad kus kehal on energiat väheks jäänud. Seal kus on meie tähelepanu seal on meie energia. Ja seda massaažitool oskab – suunata sinu tähelepanu.