Jalatalla refleksoloogia – võti terve organismi heaks
Kas teadsid, et suur osa meie kehasse kogunevast stressist salvestub jalgadesse? Seetõttu on jalamassaaž suurepärane lõõgastaja, abiks väsinud jalgadele ja väga efektiivne kogu organismi üleüldise toonuse tõstjana. Üha enam on tuntust kogumas ka refleksoloogia ehk tsooniteraapia, mille juured ulatuvad tervise parandamise ja keha tervendamise eesmärgil juba aastatuhandete kaugusele. Tänaseks on seda iidset meetodit tublisti täiendatud.
Mis on jalatalla refleksoloogia?
Refleksoloogia põhiidee järgi peegeldub erinevate organite ja kehaosade kurnatus jalatalla kindlates tsoonides, mille masseerimise tulemusel on võimalik need pinged kehast vabastada. Ehk teisisõnu põhineb refleksoloogia avastusel, et organism peegeldab infot oma organite seisunditest jalatalla pinnale kindlatesse tsoonidesse.
Jalgades on üle 70 000 närvilõpme, mis on seljaaju kaudu ühenduses keha kõikide osadega. Närvilõpmeid mõjutades stimuleerib refleksoloogia närvisüsteemi tervena toimima. Kõik kehaosad on omavahel seotud kanaleid pidi, läbi mille energia voolab. Kui meie energiatase on madal ning pinged blokeerivad loomuliku voolamise, siis ei saa meie organsüsteem korralikult funktsioneerida. Mingi organi ala- või ületalitus väljendub vastavas tsoonis kas valuna, naha- või koemuutusena. Refleksoloogia puhul on tegemist tsooniteraapiaga, mille käigus on jalatalla kindlaid punkte ehk refleksitsoone masseerides võimalik organeid mõjutada ja seeläbi parandada kogu keha tasakaalu.
Kui võrrelda üldmassaaži ja refleksoloogiat, siis üldmassaaž stimuleerib lihaseid ja närvipunkte ning parandab vereringet. Refleksoloogia mõjutab kogu organismi tervikuna – sealhulgas luustikku, lihaseid, veresooni, kõiki siseorganeid ning seede-, vereringe-, närvi-, hormonaal- ja lümfisüsteemi.
Tegemist on tsooniteraapiaga, mille käigus on jalatalla kindlaid punkte ehk refleksitsoone masseerides võimalik organeid mõjutada ja seeläbi parandada kogu keha tasakaalu.
Millised on refleksoloogia kasutegurid?
Jalatalla refleksoloogia abil suureneb vere- ja lümfiringvool (st süsinikdioksiid, lämmastikujäägid ja vesi eemaldatakse ja uued toitained ning värske hapnik saavad rakkudesse tulla). Refleksitsoonide masseerimine stimuleerib immuunsüsteemi, ravib närvidest ja vereringeprobleemidest tekkinud hädasid, leevendab pea-, kukla-, kaela- ja seljavalu ning ainevahetus- ja seedimisprobleeme, eemaldab energiakanalitest blokeeringud, leevendab hingamisteede haiguseid ja allergiat, vabastab keha enda loomulikke valuvaigisteid ning leevendab ka stressi. Teatavasti on just stress enamiku haiguste põhjustajaks.
Refleksoloogia leevendab peavalu ja migreeni, langetab kõrget vererõhku, leevendab stressi, ärevust ja depressiooni ning tagab parema une, samuti vähendab see naistel menstruatsiooni ja menopausi probleemseid sümptomeid. Tsooniteraapia on tõhus ka vaevuste ennetamisel.
Millised on alternatiivid refleksoloogi või terapeudi külastamisele?
Paljude inimeste jaoks võib ebamugavust tekitada mõte sellest, et võõras inimene nende jalgu masseerib. Mõnikord saab takistavaks asjaoluks ka aja- või rahakulu, kuna üldjuhul teostatakse refleksoloogiat korduvate seanssidena.
Alternatiivina pakuvad jalataldade refleksoloogiat kogu keha tervise heaks ka mitmed massaažiseadmed. Näiteks on vastav funktsioon olemas kõikidel Borealise massaažitoolidel – tooli jalaosa teeb taldadele, tallavõlvidele, kandadele ja pahkluudele sõtkuvat, rullivat ja kiigutavat süvamassaaži. Iga õhkpadi ja rullik hoolitseb spetsiaalse jalatallapiirkonna eest, tuginedes tavalisele pöidla ja sõrmede abil tehtavale refleksoloogiale ehk tsooniteraapiale.
Samuti on tõeliselt hea abivahend väsinud või pinges jalgadele jalamasseerija, mis pakub kiiret võimalust murekohtade leevendamiseks. Jalamasseerija SPA’d sobib kasutada väsinud jalgade lõõgastamiseks – see aitab parandada vereringet ning ainevahetust. Samuti aitab selle regulaarne kasutamine ennetada veenilaiendite teket. Nii massaažitooli kui jalamasseerija puhul on eeliseks asjaolu, et jalamassaaži on võimalik nautida igal hetkel, vaid ühe nupulevajutusega ja privaatselt iseenda hubase kodu mugavustes.
Suurepäraseid alternatiive pakub ka loodus – nii on näiteks suvel parim refleksoloogia paljajalu rannas jalutamine, lubades liival ja kividel oma jalgu masseerida. Boonusena turgutab keha ja lõdvestab meelt ka värske õhk ning kaunid loodushelid.
Refleksoloogia põhialustalaks olev mõttemall, “osa peegeldab tervikut“, on kahtlemata miski, mida tasub oma tervise ja heaolu eest hoolitsedes arvesse võtta. Jalad teenivad ja kannavad meid – pöörates neile regulaarselt hellitavalt tähelepanu, mõjub see positiivselt kogu organismile tervikuna.