Korduma kippuvad küsimused

Massaažitoolide ja -seadmete tootevalik ja rent

 1. Mida peab kindlasti massaažitooli valides teadma?
  Kõige tähtsam on massaažitooli enne rentimist või soetamist proovida – pea kõik, kes meie käest tooli ostavad või rendivad, käivad esmalt esinduses mudelivalikuga tutvumas. Nii selgub, kas valiku tegemisel saab määravaks seljamassaažiulatuse pikkus, automaatprogrammide rohkus, jalatallarullikute intensiivsus, 3D-selgrooprogrammide olemasolu või hoopis massaažitooli välimus. Teiseks on tähtis teada kasutajate pikkust: nii oskame soovitada kõige sobivama mudeli. Kui massaažitool renditakse töökohale ja sellel saab olema palju kasutajaid, on ka see mudeli valikul oluline info. Massaažitooli paigaldamiseks on tähtis teada kodus või töökohal asuva ukseava laiust. Viimaks on hea teada, milliste seisundite või terviseprobleemide korral massaažitooli kasutamist ei soovitata.
 2. Kas massaažitooli kasutamisele on vastunäidustusi?
  Massaažitooli kasutamine ei ole soovitatav südamestimulaatori, osteoporoosi, raseduse või väga raskekujuliste haiguste puhul. Massaažitooli võivad kasutada ka lapsed (v.a. imikud), ent sellisel juhul võiks seansi pikkused olla tavapärasest lühemad.
 3. Kui kaua järjest on hea massaažitooli kasutada?
  Erinevate programmide pikkused varieeruvad 5–40 minutini. Ühes ööpäevas soovitatakse massaažitooli kasutada kuni 20 minutit, ent neil, kel tooli kasutamise regulaarne kogemus olemas, võivad päevast kasutust pikendada 30–40 minutile.
 4. Millised funktsioonid on massaažitoolil?
  Massaažitooli iseloomu määrab esmalt selle selgroorullikutega raam: kas pikema ulatusega L-Track, mis masseerib kaelapiirkonnast tagareiteni; või veidi lühema ulatusega S-Track, mis ulatub peast alaseljani, ent pakub lisaks sügavat kogukehavenitust ja peamassaaži.Kõigil Borealise toolidel on lisaks selgroorullikutele õhkpadjamassaaž: mida parem ja kaasaegsem on mudel, seda rohkem õhkpatju sellel erinevate kehaosade jaoks on. Igal Borealise toolil on olemas automaatprogrammid – mida parem mudel, seda rohkem programme on ning seda spetsiifilisem on nende ülesehitus. Näiteks on olemas eraldi programmid istuva töö tegijatele, sportlastele, une-eelseks lõõgastuseks, ainevahetuse kiirendamiseks või keha värskendamiseks. Pea kõigil ka manuaalse seadistamise võimalused. Paremad mudelid mõõdavad automaatsete sensorite abil tooli kasutaja kehaasendi, pikkuse, kaalu ja valupunktid.Enamik Borealise toole pakub võimalust nautida massaaži kaalutaoleku asendis, mis lõõgastab keha oluliselt sügavamalt kui tavaline istuv asend. Mitmete mudelite funkstsioonide hulka kuulub nimmepiirkonna soojendus, kallimate mudelite puhul ka jalasoojendus. Massaažitoolide üks mõnusamaid osi on jalatallamassaaž ning -refleksoloogia, mis leiab üles iga valusa punkti sinu taldades ning mõjutab nende kaudu kogu keha tervist.Veelgi arenenumad mudelid pakuvad lisaks eelmainitud funktsioonidele ka 3D-selgrooprogramme, kogukehavenitust, lülisambaprobleemidele loodud vöökoha pööramist, kiigutavat funktsiooni, automaatselt pikenevat jalaosa, ruumisäästlikku disaini (tool liigub lamavasse asendisse minekuks esmalt ette), reguleeritavat õlalaiust, Bluetooth- või USB-helisüsteemi, USB-laadimisjaama; mõni isegi massaaži ja muusika sünkroniseerimist.
 5. Mida saab massaažitoolil reguleerida?
  Massaažitoolid on enamasti reguleeritava selja- ja jalatoe kaldega. Reguleerimisvahemik on üldjuhul istudes asendist kuni horisontaalasendini. Mõnel mudelil on pikendatav jalaosa, mis võimaldab erineva pikkusega inimestele tool enda järgi mugavamaks seada – uuematel mudelitel pikeneb jalaosa automaatselt. Kõige erilisemad mudelid pakuvad ka laiendatavat õlaosa, mis sobib hästi näiteks sportlastele.
 6. Mitu inimest päevas tohib massaažitooli kasutada?
  Paljud Borealise mudelivalikus olevad massaažitoolid sobivad kasutamiseks 100 ja enama töötajaga ettevõtetesse: seega on tool loodud töötama mitmeid tunde.
 7. Kas üks ja sama massaažitooli mudel sobib tõesti kõigile?
  Tänu massaažitooli erinevatele funktsioonidele ning automaat- ja manuaalprogrammidele on igal selle kasutajal võimalik kombineerida enda vajaduste ja soovidega sobiv massaažiseanss. Samuti on kõigil Borealise massaažitoolidel pikendatav jalaosa, mis seadistab kas mehhaaniliselt või automaatselt erineva pikkusega inimestele tooli sobivaks. Lisaks sellele mõõdavad paremate massaažitoolide sensorid selle kasutaja pikkuse, kaalu ja valupunktid, mille läbi muutub massaaž veelgi personaalsemaks. See kõik tähendab, et massaažitool kohandub iga kasutajaga nii pereringis kui ka suurfirmas.
 8. Kui palju maksab üks korralik massaažitool?
  Parima hinna ja kvaliteedi suhtega massaažitoolid algavad Borealisel 3990 € juurest. Selle raha eest saab kasutaja endale ühe väga korraliku, tööka ja mitmekülgsete valikutega massaažitooli.
 9. Kui pikk on massaažitooli eluiga?
  Üks massaažitool võib vastu pidada kümme ja enam aastat – enne tooli füüsilist kulumist “vananeb” tooli tehnoloogia ning tekib soov uute põnevate lahenduste vastu. Pea kõik Borealise massaažitoolid, mis aastal 2008 meie esimese tellimusega Eestisse jõudsid, on töös tänaseni.
 10. Kui palju võtab massaažitool ruumi?
  Massaažitoolid on kitsamast küljest kuni 75–80 cm laiad. Seega tuleb tooli soetamise või rentimise eel paigaldatava ruumi sissepääsu laius kindlasti üle mõõta. Tänapäeval on kujunenud uksestandardiks 90 cm, kust massaažitoolid üldjuhul kergesti sisse mahuvad. Kuna tänapäeval on kasutusel ka vanema mõõduga, 70–80 cm laiusi uksi, siis kehtib siin reegel: üheksa korda mõõda ja üks kord osta. Toas vajab tool ruumi 1 x 2,5 meetrit – siis on tooli hea kasutada.
 11. Kui tihti vajab massaažitool hooldust ja kui palju see maksab?
  Massaažitooli hoolduse eesmärk on ennetada tulevikus tekkida võivaid suuremaid muresid ja pikendada tooli eluiga. Hooldus erineb garantiiremondist, sest seda ei tellita konkreetse probleemi lahenduseks, vaid probleemide ennetamiseks. Mida rohkem toodet kasutada, seda suurema tõenäosusega vajab tool ka tihedamalt hooldust. Õige kasutuse korral on massaažitoolid peaaegu hooldusvabad. Hooldus telli alati tooli müünud või rentinud firma spetsialistidelt.Kui rendid massaažitooli, on tavahooldus sulle tasuta. Hea on, kui töökohal asuv tihedas kasutuses massaažitool saab vähemalt kord aastas korralist hooldust. Kui tooliga tekib mõni probleem, mis vajab remonti, või leitakse hoolduse ajal mõni põhjalikumat tööd vajav viga, toome remondiperioodiks kohale samaväärse või parema asendustooli.Kui oled massaažitooli ostnud, maksab tavahooldus koos kohalesõiduga 55 €+km (Tallinn, Tartu ja Harjumaa) või 65 €+km (muu Eesti). Garantiiperioodi järel tuleb lisaks hooldustasule maksta ka vahetamist vajavate varuosade ning lisatöödele kuluva aja eest.
 12. Kuidas massaažitooli puhastada?
  Massaažitooli jala, käte- ja peaosa tuleks olevalt kasutustihedusest regulaarselt desinfitseerida, kasutades selleks alkoholivaba puhastusvahendit. Käteosa puhastamiseks on olemas aga spetsiaalsed alkoholivabad puhastuslapikesed. Kõik Borealise massaažitoodete ja -seadmete puhastustooted leiad soovi korral meie e-poest.
 13. Kui palju tarbib massaažitool elektrit?
  Aktiivselt töötades tarbib massaažitool elektrit vahemikus 150–260 W ehk umbes kolme-nelja 60 W hõõgpirni jagu.
 14. Millest on massaažitoolid valmistatud?
  Massaažitoolid on toodetud peamiselt plastist, mida tugevdab metallist raam. Massaažitooli pealispind on valmistatud äärmiselt levinud ja hõlpsasti puhastatavast kõrgkvaliteedilisest kunstnahast.
 15. Kui pikk on massaažitooli tarneaeg?
  Populaarsemad mudelid ja värvivalik on üldjuhul laos kohe olemas ning kauba toimetame üle Eesti kohale kahe nädala jooksul. Erisoovide korral – suur kogus, eriline värvus – kujuneb ooteajaks 3–6 kuud.
 16. Kuidas on korraldatud tooli transport ja kokkupanek?
  Tasuta massaažitooli transporti, ülesseadmist, lahtivõtmist ja äravedu pakume kõigile, kes sõlmivad vähemalt 1-aastase rendilepingu. Meie tehnik toimetab massaažitooli kohale kliendi aadressile ning viib selle sealt rendilepingu lõppemisel ka ära. Kui tooli transportimiseks on kliendi aadressil olemas kaldteed ja lift, siis toimetatakse massaažitool kliendile kohale tasuta. Kui transportimiseks vajalikke tingimusi tagatud ei ole, lisandub massaažitooli treppidest transportimiseks vajaliku lisatööjõu tasu, mis on 10 € korruse kohta.Lühema rendiperioodi puhul rakendub massaažitooli transpordi ja paigalduse eest ühekordne lisatasu summas 55 € + km (Tallinn, Tartu ja Harjumaa) või 65 € + km (muu Eesti).Kõigi massaažitoolide soetamisel on nende transport ja paigaldus tasuta. Meie tehnik toimetab massaažitooli kohale kliendi aadressile. Kui tooli transportimiseks on kliendi aadressil tagatud kaldteed ja lift, siis toimetatakse massaažitool kliendile kohale tasuta. Kui transportimiseks vajalikke tingimusi tagatud ei ole, lisandub massaažitooli tassimiseks vajaliku lisatööjõu tasu, mis on 10 € korruse kohta.
 17. Kui pikalt kehtib soetatud massaažitooli garantii?
  Garantii kestvused algavad seadusest lähtuvalt eraisikule 2 aastast ja ärikliendile 1 aastast. Sõltuvalt tooli mudelist võib garantii ulatuda aga 5 aastani. Erinevalt teistest massaažitoolide vahendajatest turul pakume kogu garantiiperioodi vältel täisgarantiid nii varuosadele ning tehniku väljakutsele ja töötundidele. Lisaks sellele pakume võimalust osta lisagarantiid. Tutvu täpsemate garantiitingimustega.
 18. Kui pikalt kehtivad massaažiseadmete (massaažiistmete, silmamasseerija ja massaažpadja) garantii?
  Kõigile äriklientide soetatud seadmetele kehtib 1-aastane garantii, eraklientide soetatud seadmetele aga 2-aastane garantii.
 19. Kas massaažiseadmeid saab rentida?
  Massaažiseadmete renti me ei paku.
 20. Kus on toodetud Borealise massaažitoolid?
  Täna toodetakse pea kõik maailmas müüdavad massaažitoolid Aasias – seal on regulaarne massaaž tervishoiu osana sügavalt juurdunud ning tooli võib leida igast neljandast kodust. Jaapan müüb toole pea ühegi erandita vaid oma koduturule; kõik teised maailma piirkonnad soetavad oma toolid aga Hiinas tegutsevatelt tuntud ja kvaliteetsetelt massaažitoolibrändidelt. Ka kõik Borealise massaažitoolid on toodetud Hiinas.

Kinesioteipide tootevalik ja kinesioteipimine

 1. Mida tähendavad kinesioteipide erinevad värvitoonid?
  Teibi muster ja värvitoon ei oma raviomaduste seisukohalt tähtsust.
 2. Kuidas kinesioteip töötab?
  Kui lihased on väsinud ja ületöötanud, lähevad need tursesse ja muutuvad põletikuliseks. Tursunud lihas survestab seestpoolt nahka, mistõttu aeglustub lümfiringe, kuhjub lümfivedelik ja aktiveeruvad valuretseptorid. Kinesioteibi paigaldamine tähendab naha ja lihase venitamist. Kui teip on korrektselt paigaldatud ja nahk algasendisse tagasi tuleb, moodustab see väikeseid kortsukesi. Tekib efekt, justkui oleks nahk üles tõstetud, ning selle tagajärjel suureneb vaba ruum naha ja nahaaluse koe vahel. Paraneb lümfivedeliku ringlus, mis vähendab omakorda survet naha valuretseptoritele. Tänu nendele füsioloogilistele efektidele algab keha iseenesliku tervenemise protsess ja koed saavad oma funktsioone taastada parimas võimalikus keskkonnas.
 3. Kas kinesioteip sisaldab mingit toimeainet?
  Kõik meie kinesioteibid on toimeainevabad. Meie kinesioteibid  on valmistatud kangast ja kleepuvad akrüülliimi toimel.
 4. Kas kinesioteibiga võib pesema minna?
  Jah! Kõikide meie valikus olevate kinesioteipidega võib käia nii duši all kui ka ujumas. Veespordialade harrastajatele sobivad eriti hästi RockTape kinesioteibid.
 5. Kui kaua võib kinesioteip korraga peal olla?
  Kinesioteibi raviomaduste toimimiseks peab see peal olema 3–5 päeva ning soovituslikult kõige kauem 7 päeva. Pärast seda tuleks teip nahalt eemaldada, et organism saaks ise taastumist jätkata.
 6. Kellele kinesioteip mõeldud on ning kes seda kasutada ei tohiks?
  Kinesioteipe kasutavad nii sportlased kui ka tavainimesed. Korvpalli, jalgpalli, võrkpalli, tennise, golfi, sumo ja kergejõustikuga tegelevate sportlaste jaoks on kiensioteipimine efektiive meetod vigastuste ennetamiseks ja neist taastumiseks. Kui sport kõrvale jätta, aitab kinesioteip leevendada sundasenditest tingitud lihaspingeid mitmete elualade esindajatel: näiteks on sellest abi juuksuritele ja klienditeenindajatele, aga ka kõikidele istuva töö tegijatele.Kinesioteip ei sobi nahainfektsioonide ja -kahjustuste, südame- ja neerupuudulikkuse, diabeedi ja vähi korral ning suurte lahtiste haavade korral. Samuti ei tohi kinesioteipi kasutada veenilaiendite piirkonnas, sest võib tekitada veenitromboosiohu.
 7. Miks eelistada kinesioteipi sporditeibile?
  Võrreldes tavalise sporditeibiga, mis piirab kahjustatud kehaosas vigastuse leviku takistamiseks liikuvust, võimaldab kinesioteip kasutamise ajal sooritada tavapäraseid liigutusi. See tähendab, et säilib liigeste ning lihaste tavapärane anatoomiline liikuvusulatus ning paranemine on tänu sellele võimalikult efektiivne.Kuna kinesioteibi paigaldamise tehnika erineb sporditeibi paigaldamisest ning kinesioteip paigaldatakse nahale ühekordselt, ei avalda kinesioteip kasutamise ajal survet vereringele. Teatud liigeste toestamisel asendab kinesioteip ka edukalt sporditeipi.
 8. Kas ma oskan ilma kursustel käimata kinesioteipi paigaldada?
  Lihtsamate probleemide puhul, nagu kaelakangus või peavalu, saab igaüks ise teipimisega hakkama. Kursuse läbimise vajadus tekib aga siis, kui tegemist on teenuse pakkumisega kellelegi teisele.
 9. Mis juhtub, kui ma kinesioteibi valesti peale panen?
  Kinesioteibi õigesti ja valesti panemise meetodid pole otseselt olemas. Kui kinesioteip pole pandud peale kindlat terviseprobleemi arvestades, siis ei ole teibil ka sellele kindlale probleemile toimet. Kahju ei teki aga ühestki teibi peale paneku meetodist – vereringe parandamisele aitab nahale pandud teip igal juhul kaasa.
 10. Kuidas käib kinesioteibi paigaldamine ja eemaldamine?
  Kinesioteipi oskab kõige paremini paigaldada spetsialist – füsioterapeut või massöör. Kui oled aga tutvunud hoolikalt teibi paigaldamise põhimõtetega, saad seda teha edukalt ka ise.Kui ees ootab sportimine, paigalda teip kehale vähemalt 20–30 minutit enne treeningu algust. Paigaldamiseks leia esmalt üles valulik lihas. Seejärel vali lihasele vastav kinesioteibi laius ja pikkus: näiteks selja lailihasele on sobivaim 7,5-sentimeetrine teip, pea kõigile teistele lihastele sobib aga kitsam, 5-sentimeetrine teip. Lõika teibi otsad ümaraks: nii püsib teip nahal kauem.Eemalda karvad ja puhasta pind kohast, kuhu plaanid teibi asetada. Vii lihas venivasse asendisse (foto 1 ja 2, lisatud dokumendi lõppu). Kindlasti ära venita mitte teipi ennast, vaid aseta normaalolekus teip venitatud lihasele – väljaveninud teip võib nahka kahjustada.Aseta kinesioteip lihase peale ning hõõru seda veidi, et teip liimuks paremini. Kui kinesioteip on paigaldatud õigesti, tekivad lihase tagasiviimisel normaalasendisse kinesioteibile kurrud. Hoia teipi nahal 3–5 päeva.Tänu kangale ja soojusega aktiveeruvale akrüülliimile saab nahk hingata läbi teibi pinna ning võimalikud allergilised reaktsioonid on seetõttu harvad. Kui tunned siiski teipimise järel sügelust või märkad nahal löövet, eemalda teip koheselt.Teibi eemaldamiseks hoia ühe käega nahka ning tõmba teise käega ettevaatlikult ja aeglaselt teip nahalt ära. Kinesioteipi ei tohi nahalt eemaldada seda järsult rebides.
 11. Kas kinesioteibi paigaldamiseks on vaid üks viis?
  Kinesioteibi paigaldamiseks on tulenevalt konkreetsest probleemist mitmeid viise: lihastehnika, lümfitehnika, sidemetehnika, mehaanilise korrektsiooni tehnika, fastsiatehnika, ruumikorrektsiooni tehnika, funktsionaalse korrektsioone tehnika jt. Et haarata suuremat pinda ja jagada venitust laiemale pinnale, kasutatakse ka erinevaid teibi lõikamisviise: I-kujuline, Y-kujuline, X-kujuline, mitme haaraga ja auguga. Kinesioteipimise metoodikaid luuakse pidevalt juurde, et laiendada selle meetodi efektiivsust ja kasutusvaldkondi veelgi.
 12. Mille poolest erinevad TEMTEX® teibid teiste tootjate teipidest?
  TEMTEX®i tootja Towatek oli aastatel 1995–2002 Rahvusvahelise Kinesioteipimise Assotsiatsiooni ametlik originaalkinesioteibi partner. Rahvusvahelise Kinesioteipimise Assotsiatsiooniga koostööd tehes võttis Temtex kinesioteibi tootmisel arvesse kõiki nüansse, mis kinesioteipimise tehnoloogia välja töötamisel oluline on. Tänaseks on Towatekil kinesioteipide tootmises 20-aastane kogemus.Eesti turul on väike valik kvaliteetseid kinesioteipe, mis tagaks nii püsivuse kui ka minimaalse nahaärrituse – TEMTEX® on üks neist. Kõiki meie tooteid kasutab oma igapäevases töös tunnustatud füsioterapeut Lauri Rannama ning üle 200 spetsialisti ning haigla üle Eesti.
 13. Mis vahe on TEMTEX® ja RockTape kinesioteipidel?
  RockTape kinesioteibid on oma struktuurilt veidi paksemad ja sobivad seetõttu hästi suurt toestust, stabiilsust ja vastupidavust nõudvates tingimustes, näiteks sportides ja võisteldes. RockTape kinesioteibid eristuvad teistest oma ülitugeva liimi poolest, mistõttu on need väga sobivad veespordi harrastajatele.Kuna TEMTEX® on oma tootevalikut arendanud juba üle 15 aasta, on nende kinesioteipidel teipimisviisist sõltuvalt väga palju erinevaid funktsioone, sealhulgas toestamine, valu alandamine, lümfi- ja vereringe parandamine, liigeste ebastabiilsuste korrigeerimine ning taastumise kiirendamine. Need teibid on väga hea elastsusega ning seetõttu eriti tõhusad ainevahetus- ja vereringehäirete ravis. TEMTEX® teipide tootevalikus on olemas ka eriti tugeva haakuvusega turmaliinkristallidega kinesioteip, millel on soojendav efekt ning mis on mõeldud sportliku võimekuse parandamiseks lihaslingude teipimise kaudu.

Füsioteraapia seadmed ja koolitused

 1. Mille järgi on välja valitud e-poes olevad füsioteraapia tooted?
  Kõik e-poes olevad tooted on isiklikult välja valinud füsioterapeut Lauri Rannama. Kõiki seadmeid kasutab ta ka oma igapäevatöös ning saab seeläbi tagada meie valikus olevate toodete püsiva kvaliteedi.
 2. Kas füsioteraapia seadmed sobivad ka koduseks kasutamiseks?
  Teatud tooted meie valikust sobivad kindlasti ka koduseks kasutamiseks. Enne igat kasutamist on oluline aga õppida selgeks vastava seadme kasutusviis.
 3. Milliseid füsioteraapia seadmeid on võimalik rentida?
  Meie käest saab rentida massaažilauda, ultraheliteraapia seadet ja akupunktuuri pliiatsit. Kui toodet kasutatakse kliendile teenuse pakkumiseks, peab rentija olema põhjalikult tutvunud seadme kasutamise õpetusega.
 4. Kes viib koolitusi läbi?
  Meie koolitaja on ligi 20 aasta pikkuse kogemusega füsioterapeut Lauri Rannama. Lauri on on aastaid juurutanud kinesioteipimist ning koolitanud nii füsioterapeute, perearste kui ka treenereid. Lisaks Lauri Rannamale kaasame koolitustele külaliskoolitajaid nii Eestist kui ka välismaalt.
 5. Kellele on koolitused mõeldud?
  Koolitused on mõeldud kõigile, kellel on teema vastu huvi. Jätkukoolitustel osalemiseks eeldame, et huvilisel on teemaga mingisugune varasem kogemus.
 6. Kas iga koolitusel osaleja saab ka tõendava diplomi?
  Iga koolitusel osaleja saab koolituse läbimist tõendava diplomi, mille annab välja Borealis Eesti OÜ ja kinnitab füsioterapeut Lauri Rannama.