Kuidas massaaž viiel moel Sinu enesetunnet turgutab?
Tänapäeva inimese keha ja vaim on pidevalt suure pinge all – liigne istumine paneb valutama selja ja kaela. Kiire elustiil, pidev rööprähklemine ja tööstress kurnavad aga vaimu, tekitavad ärevust, depressiooni ja unehäireid. Igapäevane seanss massaažitoolis turgutab nii sinu keha kui vaimu. Tunned end pärast seda hoopis paremini!
Massaaži puhul on täheldatud mitmeid positiivseid efekte kehale ja vaimule. Sellepärast pole ime, et paljud inimesed ei kujuta enam päeva ilma mõnusa massaažita ettegi. Kui su töökohas on olemas massaažitool, saadki endale seda lubada. NB! Massaaži ei naudi mitte ainult sinu kangeks kippuvad lihased, vaid ka meel saab mudimisseansi ajal mõnusalt puhata. Siin on viis viisi, kuidas massaaž su enesetunnet parandab:
- Ärevus väheneb. Psühholoogid on leidnud, et need inimesed, kes regulaarselt massaaži saavad, on vähem ärevad. Ei ole küll veel väga selgeid põhjendusi, miks see nii on, kuid üks populaarsemaid selgitusi asjale kõlab nii, et massaažiga väheneb kehas stressihormooni ehk kortisooli tase. Oled kindlasti märganud, et massaaž mõjub rahustavalt ning muretsemine väheneb.
- Seljavalud leevenevad. Neli viiendikku täiskasvanutest on kokku puutunud seljavaludega. Lihaste krooniline ülekoormamine (nt pidev istumine) võib vallandada triger- ehk valupunktide tekke. Kui punkt on aktiivne, saab lihast ilma valuta liigutada vaid vähesel määral. Massaaži käigus muditakse läbi ka need punktid ning valuaistingud vähenevad. Tunned end koheselt paremini!
- Head aega, peavalud! Mõnel inimesel paneb stress ning kiire pingeline elustiil pea valutama. Ühes peavaludega võid pinget tunda ka õlavöötmes ja kaelas. Massaaž, mis keskendub just nendele piirkondadele, aitab sageli lahti saada ka pingetüüpi peavaludest.
- Oled rõõmsam ja rahulolevam. Uuringud näitavad, et massaaž vähendab depressiooni. Seda võib seletada asjaoluga, et massaaž tõstab kehas loomulikku seratoniini ehk õnnehormooni taset. Seratoniin on ajukemikaal, mis mõjutab meie tuju. On leitud, et seratoniinitaseme alanemine põhjustab ärevust, depressiooni ja sundmõtteid.
- Sinu uni on kosutavam. Unehäired on väga levinud probleem. Küllap oled isegi kogenud seda, kuidas uni ei taha sugugi tulla, kui peas keerleb igasuguseid töö- ja muremõtteid. Kehv uni aga sillutab teed kõikvõimalikele tervisehädadele alates vererõhuprobleemidest lõpetades ainevahetushäireteni välja. Massaaž lõdvestab keha nii, et stressihormooni tootmine väheneb ning meel rahuneb. See aga avab ukse kvaliteetsemale unele ning üldisele paremale enesetundele ja töövõimele.
Küllap ei ole sul võimalust igal tööpäeval massööri juurde minna, kuid sellest polegi lugu, sest sama hästi mõjub ka seanss massaažitoolis. Luba endale 15-20 minutit lõõgastust ja puhkust toolis. Keskendu seejuures vaid oma kehale ja iseenda heaolule, ära võimalusel võta tooli kaasa nutiseadet ja katsu kõrvale jätta ka töömured. Taolise mõttepausi järel edeneb töö palju paremini, oled erksam ja tähelepanelikum!