Meist

02/07/2023

Aastal 2007 said Austrias Ramsaus toimunud spordilaagris kokku toonane Eesti suusakoondise füsioterapeut Lauri Rannama, suusasportlane Timo Simonlatser ja suusataja-füsioterapeut Peeter Kümmel. “Lauri pöördus meie poole ja rääkis, et talle olevat Jaapanis Sapporos toimunud suusatamise maailmakarikaetapil jäänud silma huvitavad taastusvahendid nagu massaažitoolid,” räägib Timo.

Lauri kirjeldas, kuidas oli käinud Sapporo tehnikakaubamajas, kus proovis mitmeid erinevaid massaažitoole, mis jätsid talle sügava mulje. “Need olevat olnud midagi täiesti teistsugust, mida ei Eestis ega ka mujal Euroopas keegi meist varem proovinud polnud. Lauri tõi välja argumendi, et massaažitool on ajasäästlik, mitmekülgne ja pika eluaega. Tekkis idee, et võiks neid ju Eestis testida,” meenutab Timo.

Esimese tellimusega läks sedavõrd kiireks, et ettevõtet ennast polnud loodudki, kui müügid tehti. Suure merekonteineriga saabus 3-4 erinevat mudelit, nende hulgas ka selliseid toole, mis mõeldud avalikule pinnale müntidega töötama. “Need samad massaažitoolid, mis esimese konteineriga saabusid, on osad tänaseni töös ega näita ühtegi väsimuse märki isegi pärast kümmet aastat avalikul pinnal olemist!” rõõmustab Timo. Kõige esimese koduse massaažitooli soetas endale aga Andrus Veerpalu.

Kõige esimese koduse massaažitooli soetas endale aga Andrus Veerpalu.

Et toonased asutajad olid kõik tippspordis tegevad, jäi ettevõtmine alguses spordi järel teisele kohale ja ootas pikalt õiget momenti. “Sportlase karjäär saab aga ükskord otsa ning sel hetkel andiski massaažitooliäri meile uue väljundi. Kui tervis halvemaks läks, algas põhjalik töö massaažitoolidega,” meenutab Timo. Motivatsiooni jagus kõigil kolmel küllaga. “Algselt oli ikka eesmärk investeerida raha ettevõtmisesse, mille kasulikkusesse ise usud ja millest turul puudus on,” tõdeb Lauri. Timo jaoks tundus aga asi majanduslikult põnev, sest viimaks avanes võimalus ülikoolis omandatud ettevõtlusteadmisi päriselt rakendada.

Valdkonna areng Eestis ja maailmas

Kümne aastaga on massaažitooliäri maailmas ülikiire arengu teinud. “Kui alustasime, polnud toolidel käte massaaži funktsiooni ega jalatallarullikuid. Seljamassaaži ulatus oli lühike ning rullikud liikusid seljatoes lihtsalt üles ja alla. Ent ka siis oli ta inimeste jaoks uudne ja põnev! Täna, kui uusi toole proovin, on kõik ikka niivõrd palju muutunud,” sõnab Timo. Oluline kvaliteedi muutus tuli siis, kui turule tulid esimesed L-Track toolid, mis võimaldasid rullikutel liikuda üle kaela, selja, tuhara ja reite, ja S-Track toolid, mis võimaldasid lisaks massaažile ka sügavat venitust ja vöökoha pööramist.

Pikk töö massaažitoolide valdkonnas on andnud võimaluse Eesti inimeste terviseteadlikkuse arengut kõrvalt näha ja sinna olulisel määral panustada. Ent pikk tee on selles vallas veel ka käia. “Täna ostavad toole reeglina ikkagi need inimesed, kelle tervisele on vanus, sundasendis töö või mõni õnnetus-vigastus juba jälje jätnud. See tuleb alati kliendi jutust viimaks välja, et millalgi on olnud kas seljatrauma, autoõnnetus, kaelapinged… ja see on inimese terviseteadlikkuse käivitamisel tugev impulss,” nendib Timo.

See tuleb alati kliendi jutust viimaks välja, et millalgi on olnud kas seljatrauma, autoõnnetus, kaelapinged… ja see on inimese terviseteadlikkuse käivitamisel tugev impulss.

Tänaseks on terviseteadlikkus tõusnud ja ettevõtted pakuvad üha rohkem oma töötajatele ennetavaid terviseteenuseid. “Organisatsioonid saavad aru, et terved töötajad on õnnelikud töötajad. Töötaja ise tihti ei tunne, et ta midagi ennetama peaks. Seepärast ongi väga hea, et tervisehädade ennetuse mudel Eestis läbi tööandjate areneb. Nii jõuab see suure ringiga ka kodudesse. Kui kõvasti tööd teed, läheb ühel hetkel massaaži ikka vaja,” tõdeb Timo.

Kõik Borealise hoolikalt valitud ja proovitud mudelid toodetakse Hiinas asuvas 2000 kogenud spetsialisti nõu ja abi kaasavas tehases. “Nii põnevuse kui ka turuga kursis olemise eesmärgil tellime igal aastal ka teistest Aasia riikidest pärit demomudeleid proovimiseks ja käime erinevaid tootjaid koondavatel messidel testimas. Äkki tehakse kusagil paremini? Ent isegi kui tool on toodetud Taiwanis või Lõuna-Koreas, tuleb enamik detaile ikka Hiinast- ka Euroopa kaubamärkide alt müüdavate toolide puhul,” räägib Timo.

Tagasiside ja klientide edulood

Meist Borealis unnamed

Tänaseks on Borealise massaažitoolid eestlasi nii kodudes, ettevõtetes, terviseasutustes kui ka avalikel pindadel tervendanud juba kaheksateist aastat. Peeter, Timo ja Lauri kasutavad toole loomulikult ka iseenda taastumiseks, lõõgastumiseks, aga ka osana oma klientidele pakutavast füsioteraapiast. Edulugusid leidub massaažitoolide kasutajate seas küllaga.

“Hiljuti helistas mulle tundmatu number. Tutvustas end kui vanamemme Mulgimaalt. Ja rääkis, et kui tema käib Tartus asju ajamas ja on kogu päeva jalgadel, kasutab ta alati enne kojusõitu meie bussiterminalis asuvaid massaažitoole. Lihtsalt helistaski, et rääkida, kui kasulik see temale olnud. See tekitas küll südamesse helge tunde, et meist inimestele nii palju kasu on!”

 

Sulle võib ka meeldida