Massaažitooli 7 tervendavat omadust

15/08/2021

On üldteada tõde, et massaaž on tervisele palju enamat kui lihtsalt hea, kuid pidevalt massööri juures käimine on üsna kulukas ja aeganõudev ettevõtmine. Suurepärane alternatiiv massaažile on aga massaažitooli kasutamine ning kõigest 20 minutit päevas võib teha imesid! Alljärgnevalt toome välja 7 põhjust, miks massaažitoolis lõõgastumine on tervendav nii füüsilisel kui psüühilisel tasandil.

Suurendab produktiivsust. Tänapäeval töötavad inimesed umbes kaheksa tundi päevas, kuid aju on võimeline efektiivselt töötama vaid kuni kuus tundi. Kiire elurütmi juures muutub tervis nõrgaks ning inimene on haigustele ja stressile vastuvõtlikum. Kvaliteetne massaaž on suurepäraseks profülaktikaks, kuid kahjuks ei pruugi kõigil olla aega ja võimalust pidevalt massööri juures käia.

Seanss massaažitoolis aitab lõõgastuda ning ergutada vereringet, mis toniseerib ajutegevust. Massaažitoolis mõnulemine võimaldab kehal kogu raskuse ja pinge vabastada, mis kutsub omakorda esile stressi, pingeid ja lihasvalu leevendava kaalutuse tunde. Kuigi massaažitoolis istudes võib tekkida tunne, et jääd uimaseks, on tegelik tulemus täpselt vastupidine: pärast seanssi oled virgunud, ergas ja paremas meeleolus.

Seanss massaažitoolis aitab lõõgastuda ning ergutada vereringet, mis toniseerib ajutegevust.

Vähendab stressi. Igapäevane massaažiseanss aitab leevendada stressi ja parandada energiatasakaalu organismis. Põhiliselt saavadki terviseprobleemid alguse seisvast energiast ja aeglasest ainevahetusest, mille tulemusena tekivad näiteks spasmid, seljavalud, külmade käte ja jalgade sündroom. Töises või koduses keskkonnas tekkivate keha ja meele pingete ladestumise asemel on suurepärane nautida lõõgastavat massaaži, mis vähendab stressi ja loob õnnelikuma (töö)keskkonna. Paljudel massaažitoolidel on ka sisseehitatud helisüsteem ning muusika võimalus – lase end kanda ookeani või mõne muu lõõgastava paiga helidest. Lisaks on võimalik üle enda mobiiliseadme kuulata lemmikmuusikat, põnevat taskuhäälingut või lõõgastavat meditatsiooniprogrammi.

Leevendab seljaprobleeme. Enamikel massaažitoolidel on lisafunktsioonid, mis võimaldavad nautida pikki, rahustavaid, survestatud massaaživõtteid kaelalülidest nimmepiirkonnani. Kuna valdav osa stressist jääb püsima seljalihastesse ning nende masseerimine nõuab erilist hoolt, on paljud massaažitoolid varustatud soojendusfunktsiooniga, mis valmistab seljalihased eelseisvaks massaažiks hõlpsalt ette. Lisaks on mitmetel toolidel peenhäälestatud optiline sensor, millega tuvastab massaažitool iga kasutaja kehaasendi ja keha erinevad valupunktid, et neid täpselt ja tõhusalt masseerida. See kõik ravib valutavat selga või ennetab seljavaegusi.

Massaažitooli 7 tervendavat omadust Borealis Original 21

Vabastab jalgadesse salvestunud pinged. Kuna pinge, stress ja väsimus salvestuvad tavaliselt jalgadesse, elustab massaažitooli jalatallamassaaž kogu keha. Õhkpadjad pigistavad, sõtkuvad, rullivad ja kiigutavad Sinu jalataldu, kandu, pahkluusid ja tallavõlvi. Massaažitooli padjad masseerivad kudesid sügavuti, tõhustades vereringet ning andes jalgadele tervema, elavama tunde.

Kuna pinge, stress ja väsimus salvestuvad tavaliselt jalgadesse, elustab massaažitooli jalatallamassaaž kogu keha.

Lõdvestab õlapiirkonda ja käsi. Kergekaalulised, ent võimsad randmepiirkonna õhkpadjad liiguvad rahustava lainetuse laadselt, mis leevendab pingeid, soodustab vereringet ja annab kätele värske tunde. Mõlema õla all paiknevad õhkpadjad tagavad värskendava massaaži. Padjad tagavad kõige enam pinges piirkondadele maksimaalse mugavuse ja lõdvestunud tunde.

Aitab vältida sundasendit. Paraku tekivad enamike töökohtade puhul sundasendid – olgu tegemist kontoritöö, kodukontori või füüsilise tööga. Massaažitooli olemasolu töökohas või kodus aitab sundasendist iga päev mõneks ajaks pääseda ja lasta end mudida nii, et keha oleks värskem ja pingevabam. Lisaks pakub massaažiseanss leevendust juba sundasenditest tekkinud probleemidele.

Leevendab mitmeid haiguseid. Pikaajalise stressi tulemusena võivad inimesel välja kujuneda kehalised vaevused ja vaimsed häired. Pidev kehaline või vaimne pinge nõuab tasakaaluks mõõdukat lõõgastust, et ennast tasakaalus hoida. Massaažitooli kasutamine leevendab näiteks lülisamba osteohondroosidi, radikuliiti, kopsuhaigusi (mitteägenemise staadiumis), peavalusid ja migreeni, närvisüsteemi häireid, lihaspingeid ning lihasvalusid.

Sulle võib ka meeldida