Ajakirjas Golf ilmunud artikkel Vesiniku vee generaatorist

05/06/2019

Ajakirjas Golf ilmunud artikkel Vesiniku vee generaatorist Borealis drink water

Stress muudab meid enneaegu vanaks, aga stressiga saab võidelda

Tänavusel ilumessil jäi silma uudne toode, Vesiniku vee generaator, mis on mõeldud trennisaalides, ilusalongides, taastusravis, aga ka kodudes kasutamiseks. Mille poolest on selle seadmega tehtava vee joomine meile kasulik, selgitab füsioterapeut, Eesti Manuaalse Meditsiini ja Kiropraktika Seltsi president Lauri Rannama.

Jaapani tehnoloogial põhinev seade näeb välja nagu kannmikser ja mahub kenasti nii koju kui kontorisse. Seade rikastab elektrolüüsi abil tavalist joogivett vesinikugaasiga, üks töötsükkel kestab sõltuvalt soovitud vesinikugaasi kogusest 10-20 minutit ja tulemuseks on kuni poolteist liitrit nn eluvett.

„Sellisel veel on valikuline antioksüdatiivne toime, see tähendab, et ta neutraliseerib meie organismist just halvima mõjuga vabad radikaalid ja aitab nii liigse stressi tagajärgi leevendada. Oluline on mõista, et kõik vabad radikaalid ei ole organismi vaenlased, neid kasutatakse viiruste kõrvaldamiseks, veresoonte laiendamiseks jne. Seega ülemäärane vitamiinide tarbimine pole alati kasulik,“ ütles Lauri Rannama. „Teaduslikud uuringud on näidanud, et mingeid negatiivseid kõrvalmõjusid selle vee joomine ei põhjusta. Eriti soovitatav on vesinikugaasiga rikastatud vesi neile, kelle keha on suure stressikoorma all. Stress tekib näiteks haigestudes, samuti ületreenides, aga ka siis, kui viibime pikemat aega mittelooduslikus elektromagnetväljas – töötame nutiseadmetega, lendame lennukiga.“

Rannama soovitab vesinikuvett kõigile sportlastele, ka neile, kes trennivad värskes õhus nagu golfarid. Aktiivne liigutamine, eriti kui see kestab pikemat aega, on kehale ikkagi stress.

Jaapanis hakati vesinikugaasi kasutama 70ndail haiglates, näiteks peapõrutuse puhul, kui aju verevarustus on häiritud. Vesinik on väikseim molekul meie universumis, mistõttu jõuab see kiiresti iga rakuni ja aitab tõhusalt organismil kriisiga toime tulla. Haiglaravil saadud head tulemused innustasid teadlasi välja töötama laiatarbeseadet.

Üheks vesinikuga vee rikastamise eeliseks on see, et ei kasutata mingit keemilist lisaainet. Seetõttu sobib see hästi ka krooniliste haiguste puhul, et toetada organismi ise haigusega võitlema. Rannama sõnul on teaduslikud uuringud näidanud, et  vesinikugaasi sisaldusega vee tarbimine ennetab ning leevendab paljusid tervisega seotud probleeme, alandab liikumis-, seede-, südame-veresoonkonna ja hingamiselundite haigestumise riski.

„Mida vähem tarbime tablette, toidulisandeid, vitamiine ja mitmesuguste säilitusainetega toitu, seda parem meie organismile, seda vähem stressi,“ kinnitas Rannama. „Mida teeb liigne stress meie kehaga? Ta viib välja kasulikke aineid ja teeb meid enneaegu vanaks.“

Vesinik lendub kiiresti, mistõttu tuleks elektrolüüsi käigus saadud vesinikurikas vesi ära juua võimalikult kohe pärast selle valmimist, 10-15 minuti jooksul. Kui tahetakse seda veidi pikemalt säilitada, tuleks vesi valada metallpudelisse ja juua ära paari tunni jooksul. Plastikpudel vee säilitamiseks ei sobi.

Molekulaarse vesiniku kasulikud omadused:

  1. Põletikuvastane – vähem rakukahjustusi.
  2. Pidurdab rakusurma – keha peab vähem ära kasutama tüvirakke.
  3. Mõjutab geeniekspressiooni – aitab sünteesida rakke kaitsvaid ühendeid.
  4. On gaasiline signaalide modulaator – osaleb raku infovahetuses osasid retseptoreid aktiveerides ja teisi inaktiveerides.
  5. Immuunsussüsteemi tugevdav toime.

Vesiniku vee generaator meie e-poes.

Sulle võib ka meeldida