Infrapunamatt, tee tervislikuma eluni

23/10/2023

 

Kujutle, et sul on võimalus luua oma väike saun, mis on kaasaskantav, mahub igale poole ja on Sinu tervisele kasulik. See ei ole unistus, vaid reaalsus! Infrapunamatt on kompaktne seade, mis toob tervendava infrapunasauna kogemuse otse sinu koju. Kas sa oled juba tuttav infrapunamatiga või kuuled sellest esmakordselt? Selgitame põhjalikult lahti, kuidas infrapunamatti kasutada, kuidas see on tervisele kasulik ning mida meeles pidada. 

Infrapunamati seanss kulutab hulganisti kaloreid

Mis on infrapunamatt?

Infrapunamatt on kaasaskantav ja kompaktne infrapunaga “saunamatt”. Tänu lihtsale kasutusele ja mitmetele headele omadustele, on infrapunamatt võitnud paljude tervisefännide südamed. Matti on lihtne kasutada – rulli see lahti, ühenda pistikusse, lülita puldist seade tööle ja poe mati sisse. Mati sees soojendab keharakke infrapunakiirgus. .

Kuidas on kasulik?

Põhjuseid infrapunamati kasutamiseks on palju ning me seletame need lahti: 

  1. Lihas- ja liigesvalude vähendamine: Infrapunamattide soojus aitab lõdvestada lihaseid ja leevendada liigesevalusid, parandades vereringet ja aidates eemaldada põletikku. Selle tulemusel võite tunda end värskema ja valuvabamana.
  2. Kehakaalu ja ümbermõõdu vähenemine: Higistamine on osa keha termoregulatsiooni protsessist, mis suurendab südame löögisagedust ja jõudlust ning kiirendab ainevahetust. Infrapunamati soojus suurendab higistamist, mis aitab põletada kaloreid ja kaotada kehakaalu. See on suurepärane uudis neile, kes soovivad tervislikult kaalu kaotada.
  3. Ümbermõõdu ja tselluliidi vähendamine: Infrapunamati soojus aitab parandada vereringet, mis omakorda aitab vähendada tselluliiti ja ümbermõõtu. Lisaks aitab higistamine kehast väljutada toksiine, mis aitab nahka ja keha puhastada.
  4. Jääkainete ja üleliigse vee eemaldamine: Infapunamati kasutajad on täheldanud, et infrapunamati seanss on aidanud väljutada kehast üleliigset vett, toksiine ning soolasid. Kuidas? Tänapäeval kogunevad inimese kehasse igapäevaselt erinevad mürgid, näiteks naatrium, alkohol, nikotiin, kolesterool ja kantserogeensed raskemetallid (kaadmium, plii, tsink, nikkel). Higistamine küll vabastab keha toksiinidest, kuid aeglaselt. Infrapuna soojus võib aidata stimuleerida higinäärmeid nahka kiiremini puhastama ja mürkainetest vabastama.
  5. Unekvaliteedi Parandamine: Sügav lõõgastus infrapunamatis võib aidata leevendada stressi ja ärevust, mis omakorda parandab unekvaliteeti.
  6. Füüsiline treening: Süda võib saada 20–30-minutilise infrapunasauna seansi jooksul 10 km jooksuga sarnase treeningu. Sellest tulenevalt võib infrapunamatt sobida ideaalselt neile, kel pole regulaarseteks treeninguteks aega või kel on kehalist aktiivsust pärssivad vigastused. Üks infapunamati seanss võib kulutada kuni 600-900 kcal.

Infrapunamatt on kasulik nii naistele kui ka meestele!

Millal infrapunamatti mitte kasutada?

Nahahaiguse või põletuse korral

Lülisambahaigused

Südamehaigused 

Südamestimulaator

Luumurru korral

Diabeedi puhul

Kasvajad

Hiljutised operatsioonid

Osteoporoos

Vererõhutõbi

Rase/imetate

Anhidroos

Vähktõbi

Implantaadid, mis sisaldavad metalli, silikooni (nt rinnaimplantaadid jmt)

Kunstliigesed (metallist)

Kuidas infrapunamatti kasutada? 

 

1) Eemaldage kõik ehted/metallid kehalt.


2) Ärge sööge 30 minutit enne ning 30 minutit pärast infrapunamati seanssi.


3)Jooge ohtralt vett enne, seansi ajal ning pärast seanssi, et kehas ei tekiks vedelikupuudust.


4)Infrapunamati seansi ajal soovitame kanda ühekordseid aluspükse, puuvillast aluspesu või lühikesi hingavaid puuvillaseid riideid. Võite olla ka alasti.


5)Alustage esimestel päevadel madalama temperatuuriga ning lühemaajaliselt. Soovitame alustada 50-60 kraadiga kuni 30 minutit. Tõstke päev-päevalt temperatuuri ning aega. Veenduge, et teil oleks mugav ja hea olla. Üks seanss ei tohiks kunagi olla pikem kui 60 minutit/päevas.


6)Soovitame teha 10-14 päevase kuuri mitte tihedamini kui 2-3 korda aastas.


7)Pärast kuuri soovitame matti kasutada 1-2 korda nädalas. Jälgige oma enesetunnet ning pidage meeles, et väga kuum temperatuur ei sobi kõikidele.


8)Vooluvõrgus olevat matti ei tohi jätta järelvalveta. 

Loe lähemalt Näita vähem
 

Infrapunamatt on sinu isiklik tervisekaaslane, mis toob kõik infrapunakiirguse head omadused otse sinuni. Selle kasutamine on lihtne, see on kompaktne ja saadaval endale sobival ajal. Infrapunamati ostmisel ei pea Sa enam külastama kallist spaa- ja saunaasutust, vaid saad nautida neid eeliseid ka oma kodus. Infrapunamatt on tee tervislikuma ja lõõgastunud elu suunas. Borealise infrapunamattide valiku leiate siit!

infrapunamatt
Borealis Infrapunamatt käeaukudega, roosa

Enne ostmist veenduge, et teil ei oleks vastunäidustusi ning konsulteerige vajadusel oma raviarstiga. 

Sulle võib ka meeldida