Kuidas aitab massaažitool ennetada ja leevendada seljavalusid?

12/11/2019

Kuidas aitab massaažitool ennetada ja leevendada seljavalusid? Borealis MG 4393

Seljavalud kimbutavad paljusid tööinimesi ja on võtmas lausa epideemiamõõtu. Leevendus ei ole kaugel – regulaarne massaažitooli kasutamine aitab seljahädasid nii ennetada kui ka leevendada.

Tüüpiliselt kurdavad inimesed valude üle alaseljas. Valude põhjus peitub tihti liigses istumises ja sellest tulenevast lihaste ülekoormusest. Sageli on ka tool, millel istutakse, ebamugav või vale ergonoomikaga. Spetsialistid leiavad, et istuva töö tegijatel – mida enamus meist ju on – ei olegi pääsu seljaprobleemidest, kui nad seljalihaste eest spetsiaalselt hoolt ei kanna. Selle all mõeldakse nii võimlemist, venitusharjutusi kui ka massaaži.

Kuidas aitab massaažitool ennetada ja leevendada seljavalusid? Borealis iStock 842597094
Seljavalud esinevad sagedasti just kontoritöötajate seas, kes veedavad tunde sundasendites.

Väga sagedased on valud turjas ja kaelas. Põhjuseks vale istumisasend, mille korral õlad on ette vajunud ja trapetslihas ülepinges. Selline vale asend tekib tüüpiliselt, kui töötad sülearvutiga, mis asub põlvedel või vale kõrgusega laual. Ka nutitelefoni kasutades on taoline asend kerge tekkima. Kontrolli oma kehaasendit, et sa ei istuks ette vajunud õlgadega. Tõuse vahepeal toolilt, siruta ja suru abaluusid taha.

Muidugi ei maksa unustada massaaži!

Kuidas aitab massaažitool ennetada ja leevendada seljavalusid? Borealis MG 4394

Füsioterapeudid soovitavad massaaži kui üht tõhusamat viisi seljahädade leevendamiseks. Mõnus massaaž lõdvestab pinges lihaseid ning valud vähenevad või kaovad sootuks. Selle tulemusena paraneb üldine heaolu, keskendumis- ja töövõime. Kusjuures ühtviisi head mõju annab nii inimkätega tehtud massaaž kui ka seanss massaažitoolis. Viimase kasuks räägib aga see, et masseeriv tool on alati sinu päralt, vajuta vaid nuppu ning naudi mõnusat massaaži kasvõi iga päev. Suurema kasu saamiseks tuleks kasutada massaažitooli regulaarselt.

Kaasaegsed massaažitoolid on disainitud väga täpselt inimeste vajadusi arvestades kuna sensorid määravad kasutaja pikkuse lähtudes õlgade punktidest. Kui mureks on alailma kangeks jääv õlavööde ning peavalud pärast pikka tööpäeva, tasub vahepeal võtta aeg massaažitooli seansiks. Massaažitoolid pakuvad põhjalikku õlavöötme, kaela ja selja massaaži. Pinged kehas kaovad, enesetunne paraneb koheselt ja töö edeneb jõudsamalt.

Valutavad ja kangeks jäävad lihased tahavad lisaks masseerimisele ka venitamist. Tänapäevased massaažitoolid ei tegele ainult lihaste masseerimisega, vaid nende funktsioonide hulgas on ka erinevate lihasgruppide venitamine.

Tule meile külla üksi või kolleegidega ning veenduge massaažitooli efektiivsuses!

Broneeri tasuta prooviseanss VAJUTADES SIIA!

 

Sulle võib ka meeldida