Massaažipüstol – Sinu isiklik massöör igal ajal ja igal pool

25/02/2024

 

 

Viimaste aastate jooksul on massaažipüstolid kogunud populaarsust ning igaühel on vist sõber, kes massaažipüstolit kiidab või omab. Lisaks sõprade kodudele on massaažipüstolid jõudnud nii spordipoodidesse, kui ka suuremate toidupoodide lettidele. 

Aga miks massaažipüstol nii populaarne on? Ja kas sellest on ka kasu?

Massaažipüstol on mugav ja kerge abivahend nii füsioterapeudile kui ka kodu kasutajale. See on käepärane vahend, mida saad lihtsalt kaasas kanda ja mis asendab massaaži või füsioterapeuti. Olenevalt massaažipüstoli suurusest, saad sa selle lihtsasti panna kotti või kohvrisse ning trenni või suusareisile kaasa võtta. Lihtsalt öeldes, on massaažipüstol lihasvalu leevendamiseks ja vereringe parandamiseks. Püstoli kasutamine kiirendab lihaste taastumist ja vähendab seeläbi ka vigastuste riski. 

Massaažipüstol – Sinu isiklik massöör igal ajal ja igal pool Borealis Massage guns 1 1 Kas massaažipüstol või massöör?

Massaažipüstolit nimetatakse ka löökravi seadmeks, sest püstol kasutab kõrgsageduslikke vibratsioone, mis tungivad sügavale lihastesse. Pakkudes seeläbi sügavamat ja tõhusamat leevendust lihaspingetele ja valule. 

Loomulikult pakub palju lõõgastust ka massööri juures käimine ja inimkäte massaaži ei asenda ükski masin.

Aga kui tihti on meil aega ja raha, et jõuda professionaalse massööri juurde? 

Isetehtav või partneri poolt tehtav massaaž on ka mõnus, kuid see ei pruugi jõuda sügavale lihastesse. Just selliste aspektide tõttu on massaažipüstoli olemasolu väga kasulik. Saad ilma suurema vaevata masseerida kogu oma keha ning seda kindlusega, et massaaž jõuab sügavale lihaskudedesse. 

 

Kuidas massaažipüstolit endale valida?

Igas poes on erinevad massaažipüstolid, seda nii välimuse kui sisemuse poolest, aga kuidas siis valida? 

 1. Amplituud määratleb massaažipüstoli otsiku maksimaalse liikumisulatuse vibratsiooni ajal. See on oluline, sest suurem amplituud võimaldab massaažipüstolil tungida sügavamale kudedesse, pakkudes intensiivsemat ja sügavamat massaaži, mis on kasulik süvamassaaži vajaduste korral. Parim massaažipüstol pakub võimalust reguleerida vibratsiooni jõudu ja kiirust, et intensiivsust soovi korral kohandada.
 2. RPM (pöörded minutis)– See näitaja kajastab, kui tihti massaažipüstoli pea teeb liigutusi minutis. Suurem RPM tähendab intensiivsemat massaaži. Erinevad RPM-tasemed sobivad erinevateks massaažitüüpideks: kiiremad pöörded soojendusmassaažiks ja aeglasemad, sügavamad pöörded pingete ja valu leevendamiseks.
 3. Müratase- Massaažipüstoli müratase on oluline, eriti kui seadet kasutatakse vaikses keskkonnas. Mõned mudelid, nagu Theraguni massaažipüstolid, kasutavad tehnoloogiat, mis vähendab mürataset, säilitades samal ajal seadme tõhususe.
 4. Aku kestvus- Kuna massaažipüstolid on tavaliselt akutoitel, on aku eluiga oluline. Pikem aku kestvus tagab, et seadet saab kasutada pikemalt ilma laadimiseta, mis on eriti oluline sagedase kasutamise või kaasaskantavuse korral.
 5. Massaažipüstoli disain ja kaal- Disain ja kaal mõjutavad seadme kasutamise mugavust ja efektiivsust. Kergemad mudelid võivad olla mugavamad pikemaajalisel kasutamisel, samas kui raskemad mudelid võivad pakkuda intensiivsemat massaaži.
 6. Saadaolevad otsikud- Massaažipüstoliga kaasas olevate otsikute mitmekesisus on tähtis. Erinevad otsikud sobivad erinevatele kehaosadele ja massaaži tüüpidele, seega on mitmekesine valik kasulik erinevate vajaduste rahuldamiseks. Lisaks otsiku kujule on oluline ka selle materjal. Näiteks pehmest materjalist otsikud sobivad õrnaks ja rahustavaks massaažiks, samas kui kõvemast materjalist otsikud pakkuvad tugevamat, kuid siiski lõõgastavat massaaži. 

Massaažipüstol Aront

 

Massaažipüstoli kasud

 • Soodustab vereringlust, mis varustab lihaseid hapniku ja toitainetega
 • Kiirendab lihaste taastumist peale treeningut või võistlust
 • Venitab ja lõdvestab lihaseid ning parandab seeläbi nende liikuvust
 • Vähendab märkimisväärselt hilisemat lihaste valulikkust 
 • Süvakoemassaaž aitab samuti tasakaalustada hormoone ja parandab tuju 
 • Vähendab kortisooli (stressihormoon) taset
 • Vabastab kehas endorfiine, tulemuseks oled õnnelikum ja lõdvestunum

 

Kas massaažipüstolil on ka miinuseid? 

Igal heal asjal on ka mõned miinused, aga püstoli puhul sõltub kõik kasutajast endast. 

 • Kasutamise oskused on olulised – Massaažipüstol on vaid nii tõhus, kui on selle kasutaja. Valesti kasutades võite endale kahju teha või ei pruugi saavutada soovitud tulemusi. Oluline on tutvuda seadme kasutusjuhendiga ja järgida seda.
 • Risk haigusseisundite halvenemiseks – Massaažipüstolit ei tohiks kasutada teatud vigastuste puhul nagu nihestused, luumurrud või tugevad tursed. Samuti võivad kroonilised terviseprobleemid nagu hüpertensioon, veenilaiendid ja reumatoidartriit massaažipüstoli kasutamisel halveneda. Enne seadme kasutamist pidage nõu oma arstiga.
 • Mõned mudelid võivad olla rasked ja suured – Tõepoolest, mõned massaažipüstolid võivad olla suured ja rasked, muutes nende kasutamise keerukaks. Kuid turul on ka kergemaid ja kompaktsemaid mudeleid. Kui suuremad massaažipüstolid tunduvad koormavad, on alternatiivina saadaval ka väiksemad mudelid.

 

Mis arvad, kas massaažipüstol võiks olla sobiv abivahend ka sulle? 

Tutvu Borealise massaažipüstolite valikuga siin

PS! Kui sul on küsimusi või ei tea millist valida, siis võta meiega julgelt ühendust ning me aitame Sind!

Sulle võib ka meeldida