Millega arvestada külma ilmaga jooksmisel?

16/10/2021
Võime arvata, et jooksmine sobib ainult kevadeks ja suveks, kuid väikeste ettevalmistustega saame seda teha peaaegu kogu aasta vältel. Selleks, et jooksutreeningute hooaeg jätkuks ka külmematel kuudel, tasub meeles pidada paari lihtsat nõuannet.

Millega arvestada külma ilmaga jooksmisel? Borealis cold weather running marquee

Kõigepealt tasuks kindlasti mõelda sobiva riietuse peale. Tänapäeval on spordirõivad kerged, hingavad ja saadaval erinevates müügikohtades. Puuvillased riided näiteks ei sobi, sest need imavad kiiresti niiskust ja tunduvad jooksmsel jahedad. Samuti tasub mõelda sporditegevuseks sobiva aluspesu kandmisele. Sügisel ja talvel jooksmisel on oluline riietuda nii, et liikudes oleks soe ning peatudes veidi jahe. Liikudes meie keha kuumeneb, seega on lihtne ülekuumeneda. Sportlased soovitavad fliisist riideid, termopesu ja meriinovilla. Materjal peaks olema hingav.

Teiseks – kui te just ei lõpeta oma jooksutrenni kodus, on oluline, et vahetate pärast jooksmist oma märjad spordiriided ära kuniks jõuate koju ja duši alla. See on vajalik, et vältida keha liigset külmetamist ja sportlase külmetumist. Külmematel kuudel on oluline pärast õues toimuvat treeningut soojendada end näiteks duši all või saunas, juua sooja teed või süüa mõnusat suppi.

Kolmandaks – kõige sagedamini kipuvad jooksmisel külmetuma sõrmed, varbad ja kõrvad. Seetõttu tasuks mõelda spordikinnaste, spetsiaalsete sokkide ja jooksumütsi või kõrvasoojendajate kandmisele, et oma treeninghooaega pikendada. See on eriti oluline, kui on kavas pikemad jooksud ja temperatuur muutub külmemaks.

Lisaks on aasta kõige külmemad kuud ka kõige pimedamad, seega veenduge, et teie spordiriietusel on jooksma minnes küljes helkurelemendid. Täiendav helkur ja pealamp ei tee paha, eriti kui jooksete varahommikul või õhtul. Meeldivama jooksu tagamiseks tasub tähelepanu pöörata ka tuule suunale, eelistatavalt võiks see olla otse seljatagant.

Lõpetuseks – et muuta jooksmine külmema ilmaga nauditavamaks, peaksite mõtlema ka veejoomisele, soojendusele ja puhkamisele ning puhkepäevadele jooksude vahel. Siinkohal võivad eriti kasulikud olla erinevad massaaživahendid ning -tehnikad, mis aitavad lihastel taastuda ja lõdvestuda ning valmistada neid ette uuteks seiklusteks. Sportlaste seas on väga populaarne ka massaažipüstol ning et lõdvestada lihaseid, soovitame selle oma igapäevarutiini lisada.

Sulle võib ka meeldida